Bike Atelier MTB Maraton na Jurze ...

     Za nami 3 jurajskie edycje Bike Atelier MTB Maraton 2018. Po " górskim " ściganiu w Żywcu i Brennej wróciliśmy na swoje śmieci. Nie mamy górek z takimi przewyższeniami ... a co  za tym idzie, brak długich szybkich zjazdów ale mamy za to ... ciekawe i urozmaicone trasy. Tutaj co chwila się coś zmienia. Górka , piach , zjazd , singielek między skałkami , piach i znów w górę ... i tak przez całą trasę. No a jak popada deszczyk to dołoży swoje " 3 grosze ". Dla nas całkiem udana jurajska - trylogia. Zawodnicy JURA BIKE  , zajęlii 3 razy  2 miejsce i raz  3. Najmłodsi szaleją w swoich kategoriach : niezawodny Kacperek ( który zamienił rowerek biegowy na "prawdziwy" z napędem, Lidzia , Zuzia , Marta, Grześ i Krzyś w KIDO oraz Radek ( ostatni rok w Family ).

              Olkusz 10.06.2018 - tradycyjnie start przy Silverparku  - trasa jak w ubiegłym roku z niespodzianką na końcu ... gdzie trzeba było na ostatnich kilkuset metrach " pokonać " ścieżki na Silverparku ( super pomysł ) . Idealne miejsce na rozgrywanie zawodów MTB -   teren Parku idealnie nadaje się na rodzinne wypady ( gdzie jedni się ścigają a pozostali mają wspaniałe miejsce do wypoczynku ).

                   Żarki 24.06.2018 - od razu zmiana . Trasa jak w ubiegłym roku ale ... w przeciwną stronę. Niby to samo ale jednak zupełnie inaczej.

               Częstochowa 29.07.2018 - debiutant w Bike Atelier ale nie w kolarstwie górskim. Start  tuż przy " wysłużonej Gierkówce " -  otoczenie hotelu i fitness klubu SCOUT. Wielkie parkingi i pomimo obaw bardzo dobre miejsce na miasteczko startowe maratonu. Trasa ... na cóż dla nas pomimo że znamy tam każdy kąt , zakręt , górkę  itp. ale zawsze traktowana jako treningowa teraz stała się trasą wyścigu. Singielki , Góra Ossona podjechana z dwóch różnych stron , słynne piaski i wały nad rzeką Wartą sprzysięgły się z pogodą. Grubo ponad 30 stopni mocno dało w kość wszystkim zawodnikom a że w przyrodzie cały czas coś się dzieje to pod konie imprezy rozpętała się krótka ulewa i burza. Bardzo ( naszym zdaniem ) udana impreza, godna powtórzenia w przyszłym roku.

 

 

 

 

01 sierpnia 2018

<<<   POWRÓT AKTUALNOŚCI