Stowarzyszenie powstało w listopadzie 2012 roku ...

 

    Na początku jako grupa kilku osób wspólnie jeżdżących dla przyjemności po okolicznych jurajskich ścieżkach. Później pojawiły się wyjazdy na pierwsze maratony MTB. I tak to się zaczęło ...

      Na przełomie tych kilku lat przez klub "przewinęło" się kilkanaście osób. Niektórych zapał dość szybko wygasł, część zrezygnowała z powodów "różnych" ale wciąż pojawiali się nowi członkowie. Stowarzyszenie przechodziło "chude" czasy ale jak to w życiu bywa co nas nie zabije to nas wzmocni ... .

      Obecna ekipa to sprawdzeni bikerzy a jednocześnie koleżanki i koledzy , którzy wspólnie spędzają czas nie tylko na rowerze. Z roku na rok przybywa zawodników i to nie tylko z Częstochowy ... .W klubie oprócz dorosłych członków pojawiła się grupa dzieci które próbują swych sił w kolarstwie ( to najbardziej aktywna, energetyczna ,zaskakująca i nieprzewidywalna część JURA BIKE). Startujemy z powodzeniem na szosie i w terenie , ( a nawet pojeździliśmy po torze ) , cały czas się uczymy ,rozwijamy i przy okazji dobrze bawimy.

 

 

 

 

 

           Jest to symbol zwany również „węzłem poległych” (bezpośrednie tłumaczenie), lub „sercem Hrungnira”. Znak ten składa się z trzech powiązanych ze sobą trójkątów. Jest to znak wojowników, którzy polegli z mieczem w ręku i udają się do Walhalli. Najczęściej znajdowany na kamieniach runicznych i obrazkach kamieni pamiątkowych, które pochodzą z epoki wikingów. Symbol wojowników, którym przypisywało się takie cechy jak: męstwo, odwaga, honor i miłość do ojczyzny. Współcześnie symbol Valknuta jest wykorzystywany jako talizman mający chronić przed złem.

107 979

 

metrów

przewyższeń

na zawodach

6 717

 

kilometrów

przejechanych

na zawodach

233

 

startów

na

zawodach

25

 

miejsc

na

podium

SEZON 2018

( w liczbach ... )

JURA BIKE - Amatorski Klub Kolarski / 2018