25 miejsc na podium na zawodach kolarskich

63 miejsc na podium na zawodach kolarskich

233 startów na zawodach

349 startów na zawodach

6 717 kilometrów przejechanych na zawodach

10 125 kilometrów przejechanych na zawodach

107 979 metrów przewyższeń pokonanych na zawodach

187 076 metrów przewyższeń pokonanych na zawodach

SEZON2018

SEZON2019

    Jest to symbol zwany  „węzłem poległych” ( bezpośrednie tłumaczenie ), lub „sercem Hrungnira”. Znak ten składa się z trzech powiązanych ze sobą trójkątów. Jest to znak wojowników, którzy polegli z mieczem w ręku i udają się do Walhalli. Najczęściej znajdowany na kamieniach runicznych i obrazkach kamieni pamiątkowych, które pochodzą z epoki wikingów. Symbol wojowników, którym przypisywało się takie cechy jak: męstwo, odwaga, honor i miłość do ojczyzny. Współcześnie symbol Valknuta jest wykorzystywany jako talizman mający chronić przed złem.

ZNAK KLUBOWYVALKNUT

      Na początku jako grupa kilku osób wspólnie jeżdżących dla przyjemności po okolicznych jurajskich ścieżkach. Później pojawiły się wyjazdy na pierwsze maratony MTB. I tak to się zaczęło ...

      Na przełomie tych kilku lat przez klub "przewinęło" się kilkanaście osób. Niektórych zapał dość szybko wygasł, część zrezygnowała z powodów "różnych" ale wciąż pojawiali się nowi członkowie. Stowarzyszenie przechodziło "chude" czasy ale jak to w życiu bywa co nas nie zabije to nas wzmocni ... .

      Obecna ekipa to sprawdzeni bikerzy a jednocześnie koleżanki i koledzy , którzy wspólnie spędzają czas nie tylko na rowerze. Z roku na rok przybywa zawodników i to nie tylko z Częstochowy ... .W klubie oprócz dorosłych członków pojawiła się grupa dzieci które próbują swych sił w kolarstwie ( to najbardziej aktywna, energetyczna ,zaskakująca i nieprzewidywalna część JURA BIKE). Startujemy z powodzeniem na szosie i w terenie , ( a nawet pojeździliśmy po torze ) , cały czas się uczymy, rozwijamy i przy okazji dobrze bawimy.

 

STOWARZYSZENIEPOWSTAŁO W 2012 ROKU ...